مقالات

۱۰ مورد از مهمترین وسایل سفر که حتما به آنها نیاز دارید!

همیشه در سفر وسایلی وجود دارند که از اهمیت بیشتری نسبت به دیگر ابزارها برخوردارند. این لوازم با عنوان مهمترین وسایل سفر شناخته می شوند و نبودشان اغلب موجب دردسر و ناراحتی فراوان است. البته ممکن است تا به حال به اهمیت آن ها فکر هم نکرده باشید، اما اینبار که قصد عزیمت به سفر داشتید این وسایل را همراه داشته باشید تا از معجزه حضور آن ها بهره مند شوید و ضروری ترین لوازم سفر را به خوبی بشناسید! دیگر وسایل سفر که در این مقاله به آن ها اشاره نکرده ایم، شاید به اندازه این مواردی که در این مطلب ذکر می کنیم حائز اهمیت نباشند.

لیست کامل از مهمترین وسایل مورد نیاز سفر

این مطلب را به این دلیل تهیه کردیم که به اهمیت برخی از وسایل ضروری سفر تاکید کنیم. احتمالا با خواندن این مطلب جای خالی برخی دیگر از وسایل سفر را در سفر بعدی خود حس می کنید. با ما همراه باشید تا ببینیم که این وسایل مورد نیاز سفر که مدام به آن ها اشاره می کنیم چه هستند؟ برخی از این ۱۰ مورد در تمام سفرها مورد نیاز شما قرار می گیرند و برخی دیگر با توجه به وضعیت مقصد شما ممکن است مورد نیاز قرار بگیرند. البته این وسایل با اینکه تنها در برخی مقاصد مورد استفاده قرار می گیرند اما نقشی حیاتی در راحتی و آسایش در طول سفر برای شما خواهند داشت.

در ادامه مطلب نیز در مورد وسایل سفر با ماشین شخصی و تجهیزات جانبی سفر توضیحاتی ارائه داده ایم. از این دو لیست می توانید برای جمع کردن وسایل سفر با اتوبوس نیز استفاده کنید.

10 مورد از مهمترین و ضروری ترین وسایل سفر

۱- قفل مسافرتی، یکی از مهمترین وسایل سفر

به یاد داشته باشید که هرگز وسایل مهم و یا حتی غیر مهم خود را بدون استفاده از قفل های مسافرتی رها نکنید. البته وقتی در مورد این قفل ها صحبت می کنیم منظور ما استفاده از مدل های بی کیفیت و غیر کاربردی نیست. وقتی که وسایل خود را در هتل یا مسافرخانه می گذارید و می روید و یا وقتی که بار خود را در هواپیما قرار می دهید حتما از این قفل های مسافرتی استفاده کنید تا از ایجاد مشکلات بعدی جلوگیری شود. قطعا اگر اتفاقی برای وسایل شما در سفر بیافتد بسیار ناخوشایند است و حتی می تواند تمام سفر شما را به تباهی بکشاند. بنابراین شرط عقل است که احتیاط کنید و قفل مسافرتی را به عنوان یکی از ضروری ترین وسایل سفر به همراه داشته باشید.

۲- آداپتر و تبدیل های ضروری

سعی کنید آداپترهای همه کاره و تبدیل های ضروری و مورد نیاز خود را به همراه داشته باشید. گاهی ممکن است همه چیز وابسته به یک درصد شارژ باتری باشد. گذشته از این چیزی که هر کسی را به وحشت می اندازد هشدار پایان انرژی باتری وسایل الکترونیکی مورد نظر ماست. از آنجا که همه وسایل الکترونیک شارژی نیستند بهتر است به آداپتورهای همه کاره نیز مجهز باشید.

۳- دوربین جداگانه یا دوربین گوشی هوشمند؟ مسئله این است!

سوالی که پیش از سفر ممکن است در ذهن هرکسی شکل بگیرد این است:

“آیا در سفر به دوربین جداگانه نیاز خواهم داشت یا دوربین گوشی من که از کیفیت خوبی هم برخوردار است برای من کافی خواهد بود؟”

خوب اگر شما یک عکاس حرفه ای باشید که پاسخ مشخص است. دوربین می برید. اما اگر عکاس نیستید و وسواس به خصوصی در مورد استفاده از یک دوربین کاملا حرفه ای ندارید یک گوشی هوشمند با دوربین با کیفیت کار شما را راه می اندازد. اما همه چیز که کیفیت دوربین نیست. ممکن است شارژ باتری تلفن همراه شما بر اثر عکاسی به پایان برسد. در این صورت نه تلفن خواهید داشت و نه دوربین. خوب هر مشکلی راه حلی دارد. پاور بانک یا همان شارژرهای همراه در این شرایط به داد شما خواهند رسید. یک شارژر همراه با ظرفیت مناسب تهیه کنید و بدون هیچ نگرانی از حمل دوربین جداگانه صرفه نظر کنید.

به نظر شما دوربین جداگانه وسیله ای ضروری برای سفر است؟ آیا نمی توان از دوربین گوشی هوشمند به جای آن استفاده کرد؟

۴- کفش خوب از مهمترین وسایل مورد نیاز سفر

بسیاری از ما قدم زدن را دوست داریم، مخصوصا وقتی در مسافرت و یک جای خوش آب و هوا هستیم این حس علاقه به پیاده روی افزایش پیدا می کند. بنابراین تمرکز بر تهیه یک کفش خوب و راحت برای استفاده در سفر بسیار مهم است. استفاده از یک کفی و جوراب مناسب نیز در کنار استفاده از کفش خوب توصیه می شود. برای مکان های راحت تر، مانند سواحل نیز استفاده از دمپایی را به شما پیشنهاد می کنیم. در صورتی که سفر شما با وسیله شخصی انجام نمی شود و برای سفر خود گزینه خرید بلیط هواپیما یا قطار را در نظر گرفته اید به یاد داشته باشید که اهمیت همراه داشتن کفش خوب دوچندان می شود. چرا که احتمالا مجبور هستید بیشتر از پای خود برای قدم زدن استفاده کنید.

۵- کوله پشتی خوب و راحت، از واجبات وسایل سفر

اگر موارد دیگر مهم باشند، کوله پشتی خوب بسیار مهم است. چرا که کوله پشتی قرار است جور وسایل دیگر شما را نیز بکشد و از آن ها مراقبت کند. این کوله پشتی حتی باید مراقب باشد که آسیبی به سلامت جسم و بدن شما نیز وارد نکند. علاوه بر این موارد باید در نظر داشته باشد که شما نیازمند به یک کوله پشتی چرخ دار هستید یا یک کوله پشتی ساده نیاز شما را در سفر برآورده می کند.

در مجموع در استفاده از وسایل سفر و انتخاب آن ها مهمترین نکته این است که چه چیزی به کار شما خواهد آمد و نیاز شما را برآورده می کند.

۶- بارانی یکی از مهمترین لوازم سفر به مناطق بارانی

به جای چتر بارانی با خود همراه داشته باشید. اگر قصد سفر در فصل پاییز را دارید احتمال اینکه با وضعیت هوای بارانی رو به رو شوید بسیار زیاد است، حتی اگر در حال سفر به کویر نیز باشید ممکن است با تگرگ های گاه و بیگاه بیابانی رو به رو شوید. اگر استایل و زیبایی ظاهری برای شما مهم است از یک بارانی زیبا، اما با کیفیت استفاده کنید. چترها تنها برای سفرهای بین شهری تعبیه شده اند و برای سفر گزینه مناسبی نیستند، حتی اگر از تاشوند ترین چتر موجود استفاده کنید باز هم به دلایل بسیار چتر گزینه ی عاقلانه ای برای سفر نیست. در صورت تمایل می توانید از کاورهای ضد آب برای کوله پشتی خود نیز استفاده کنید. این کاورهای ضد آب در شرایط بارانی حقیقتا نجات دهنده خواهند بود.

6- بارانی یکی از مهمترین لوازم سفر به مناطق بارانی

۷- لباس زیر گرم برای سفر به مناطق سرد

لباس زیر گرم و مناسب کلید حل مشکل مقابله با سرماست. اگر به منطقه سردی سفر می کنید و یا اگر در مجموع از سرما فراری هستید، به جای حمل کردن لباس های سنگین و زیاد برای حفظ گرمای بدن از لباس های زیر مناسب و گرم استفاده کنید. این لباس های زیر که از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند ممکن است در مواردی بسیار گران قیمت تر از لباس های زیر معمولی باشند، اما شک نکنید که هزینه کردن در این مورد ارزشمند خواهد بود.

۸- کیف های کمری برای نگهداری پول و مدارک

مهمترین وسایل شما در سفر پول و مدارک شما هستند. قطعا قرار دادن این موارد در چمدانی پرحجم با یک قفل ایمن گزینه بسیار مناسبی است. اما از آنجایی که این چمدان قرار نیست در طول سفر همیشه همراه شما باشد، گزینه کاملا مناسبی به شمار نمی رود. اگر مایلید که مدارک و پول شما دائما در کنار شما باشند می توانید از کیف های کمری با درب زیپی استفاده کنید.

مهمترین وسایل شما در سفر که جزو ضروری ترین وسایل سفر محسوب می شوند چه چیزهایی هستند؟

پول خود را به هیچ وجه در کیسه های پلاستیکی یا در جیب خود قرار ندهید. کیسه های پلاستیکی گزینه مناسبی برای قرار دادن غذا یا کفش هستند، اما پول و مدارک را می توانید در جای بهتری قرار دهید.

۹- گوشگیر را هم جزو لیست ضروری ترین وسایل سفر محسوب کنید!

اتوبوس های پرسر و صدا، همسفر های شلوغ و روی اعصاب یا هر عامل دیگری در سفر ممکن است مانند یک اره برقی روی اعصاب شما باشد. مطمئن باشید که استفاده از یک گوشگیر کاربردی و مناسب در این شرایط بهترین معجزه ای است که می تواند در وسایل شما باشد. می توانید به جای گوشگیر از هندزفری ها و هدفون ها نیز بهره ببرید.

۱۰- جعبه کمک های اولیه

مشخص نیست که قرار است چه اتفاقاتی در سفر رخ دهد. بنابراین همراه داشتن یک بسته کمک های اولیه کارآمد یکی از ضروری ترین موارد در بار سفر است. این بسته های ارزشمند را می توانید از داروخانه ها یا فروشگاه ها تهیه کنید. می توانید مواردی که ممکن است ضروری به نظر برسند و در بسته وجود ندارند را به بسته اضافه کنید. مسکن ها، ضد عفونی کننده ها و موارد این چنینی از مهمترین موارد هستند. برخی موارد همچون سوزن و نخ بخیه نیز بهتر است در این بسته وجود داشته باشند تا بتوانید در موارد اضطراری، در برابر هر مورد پیش بینی نشده ای آمادگی لازم را داشته باشید.

جعبه کمک های اولیه

لیست مهمترین وسایل سفر با ماشین شخصی

موسیقی های جذاب برای راه و دوربین عکاسی برای مکان های جذاب و دیدنی در راه از دیگر وسایلی مهمی هستند که در سفر با ماشین شخصی نباید آن ها را فراموش کنید. در ادامه به چند مورد دیگر اشاره می کنیم.

  • رابط فندکی شارژر، پاور بانک: در سفر با ماشین شخصی هرگز رابط های فندکی برای شارژ موبایل  را فراموش نکنید. از آنجایی که تلفن همراه باید روشن باشد تا بتواند حکم تلفن همراه را داشته باشد و با توجه به نیازهای امروزی به گوشی های هوشمند فراموش نکنید که رابط فندکی شارژر و پاور بانک به همراه داشته باشید.
  • موسیقی و تجهیزات پخش موسیقی: رابط های پخش موسیقی مانند کابل های AUX را همراه داشته باشید. علاوه بر این فلش هم می تواند گزینه خوبی برای پخش موسیقی و لذت بردن از مسیر باشد. اسپیکرهای بلوتوث گزینه بعدی هستند. در نهایت می توانید از کتاب های صوتی و موسیقی های شاد و یا جاده پسند برای لذت بردن از سفر خود بهره ببرید.
  • تنقلات: تنقلات نیز از مهمترین وسایل سفر با ماشین شخصی هستند که هر سفری را جذاب تر می کنند.

لیست مهمترین وسایل سفر با ماشین شخصی

تجهیزات جانبی سفر

تجهیزات جانبی سفر شامل مواردی می شود که ممکن است کاربری آن ها بسیار کم باشد و در مواردی محدود مورد استفاده قرار بگیرند، اما در شرایطی که به آن ها نیاز پیدا کنید هیچ چیز نمی تواند به اندازه این وسایل کار شما را راحت کند. برخی از این لوازم ضروری، برخی برای راحتی و توقف در طول مسیر و تعدادی دیگر برای رویدادهای پیش بینی نشده مورد استفاده قرار می گیرند.

  • میان وعده و غذاهای بسته بندی: برای شرایط اضطراری یا در مسیر زمانی که دسترسی به مواد غذایی ندارید میان وعده ها و غذاهای بسته بندی بهترین نجات دهنده و آرامبخش هستند.
  • پول و شماره تلفن های ضروری: مبلغی پول و اطلاعات و شماره تلفن های مورد نیاز را در قسمتی مشخص از وسایل خود قرار دهید تا در صورت مواجه شدن با شرایط اضطراری بتوانید از آن ها استفاده کنید.
  • کمی تجهیزات و لوازم تعمیرات: جعبه ابزار یا کمی لوازم و تجهیزات تعمیرات یکی از مهمترین لوازمی است که به خصوص در سفر با اتومبیل شخصی می تواند حسابی به کار شما بیاید.
  • وسایل مورد نیاز برای توقف: ممکن است در طول مسیر نیاز به استراحت داشته باشید یا بخواهید در کنار جاده و در دل طبیعت توقف کرده و از مسیر لذت ببرید. برای این کار به یک سری وسایل همچون زیرانداز، پتو و … نیاز دارید. لوازم مصرف مواد غذایی نیز بهتر است همراه شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *